آموزش در کاهش طلاق تأثیرگذار است

0

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین گفت: مرکز آموزش جهاد دانشگاهی با توجه به توانمندی‌هایی که دارد، به ویژه در امر آموزش می‌تواند در حوزه کاهش طلاق تأثیرگذار باشد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نورالله قدرتی در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی واحد قزوین با اشاره به نام جهاد دانشگاهی تصریح کرد: جهاد و دانشگاه کلمات مقدسی هستند، سوابق کاری این نهاد مقدس هم نشان می‌دهد که مجموعه کارهای خوبی انجام داده است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی ثمره انقلاب است، کارهای خوبی توسط این نهاد صورت گرفته اما اطلاع‌رسانی کم بوده است، درواقع این نهاد مجموعه‌ای است که دولت می‌تواند با برون‌سپاری بحث‌های آموزشی از جهاد دانشگاهی استفاده کند.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین اظهار کرد: با توجه به این‌که آموزش‌ها مربوط به دادگستری تخصصی است، دادگستری این آمادگی را دارد که آموزش‌های عمومی خود را به جهاد دانشگاهی واگذار کند.

وی تأکید کرد: جهاد دانشگاهی قزوین می‌تواند در حوزه آموزش‌های قبل از طلاق ورود پیدا کند، ما می‌توانیم با تشکیل پازلی از جهاد دانشگاهی، بهزیستی، استانداری و دادگستری آموزش را شروع کنیم در این میان ما به‌عنوان دادگستری نظارت را بر عهده می‌گیریم، جهاد دانشگاهی نیز از اجرایی و بهزیستی و استانداری در حوزه بودجه و تأمین هزینه وارد شوند.

قدرتی یادآور شد: برگزاری این دوره‌های آموزشی می‌تواند میزان طلاق را کاهش دهد، همچنین می‌توانیم با برگزاری دوره‌های آموزشی مؤثر میزان طلاق توافقی را کاهش دهیم؛ اگرچه ما بودجه نداریم اما در حوزه حمایتی می‌توانیم با دفاتر ثبت ازدواج و طلاق تفاهم‌نامه ببندیم و مصوبه‌ای تصویب کنیم که طی آن ثبت طلاق زمانی ممکن شود که افراد از جهاد دانشگاهی مدرک آموزشی و مشاوره‌ای را دریافت کنند.

IMG_6935 IMG_6941 IMG_6944 IMG_6951 IMG_6952 IMG_6967 IMG_6974 IMG_6948

 

نظرات بسته شده است.