فائزی خبر داد: آمادگی جهاد دانشگاهی واحد قزوین برای همکاری با حوزه علمیه

0

رئیس جهاد دانشگاهی واحد قزوین از آمادگی این واحد برای همکاری با حوزه علمیه استان قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد قزوین، محمدحسین فائزی، رئیس جهاد دانشگاهی این واحد در دیدار با رئیس و معاونین حوزه علمیه قزوین اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از سال‌های آغازین فعالیت خود تاکنون اهداف بلند و ارزشمندی را با استفاده از ابزار علم و پژوهش دنبال کرده و در امتداد فعالیت‌هایش نیز برنامه‌های تأثیرگذاری را در حال اجرا دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌هایی که توسط این نهاد انجام می‌شود در جهت حفظ و افزایش منافع ملی است، افزود: جهاد دانشگاهی به‌عنوان پل ارتباطی بین جامعه و دانشگاه بوده و با هماهنگی و همکاری دانشگاهیان سعی می‌کند در تمامی حوزه‌های مختلف علمی، اجتماعی، فناوری به کمک نظام باید.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه جدی گرفته شدن موضوع کرسی‌های آزاداندیشی در حوزه‌های علمیه اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی می‌تواند با حوزه‌های علمیه همکاری نماید که این مسئله می‌تواند برای طلاب و روحانیون بسیار مؤثر باشد.

فائزی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی تمام تلاش خود را برای عملیاتی کردن بند سوم سیاست‌های نظام مبنی بر افزایش جمعیت و تأکیدات رهبر معظم انقلاب، به کار گرفته است.

وی ادامه داد:  راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری از راه دور جهاد دانشگاهی استان یکی از مهم‌ترین اقدامات در راستای افزایش جمعیت است و اقدامات و درمان‌های ابتدایی ناباروری در این مرکز و از طریق ارتباطی که با پزشکان و دیگر مراکز ناباروری کشور دارد، انجام می‌دهد.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین بیان کرد: آزمایشگاه پاتوبیولوژی جهاد دانشگاهی استان قزوین کمترین تعرفه پس از بخش دولتی را دریافت می‌کند که این امر در کاهش هزینه‌های درمان طلاب و روحانیون حوزه علمیه می‌تواند اثرگذار باشد.

وی ابراز کرد: تلاش کارکنان جهاد دانشگاهی این است که بتواند بخشی از سبد هزینه‌های خانواده‌ها را کاهش دهد و در همین راستا نیز این نهاد توانسته پاسخگوی مهم شهروندان استان باشد.

فائزی به همکاری بشتر این نهاد با حوزه علمیه قزوین تصریح کرد: جهاد دانشگاهی می‌تواند ارتباط بیشتری با مجموعه طلاب و روحانیون حوزه‌های علمیه در برگزاری کلاس‌های آموزشی، علمی، فناوری و کرسی‌های آزاداندیشی انجام دهد.

نظرات بسته شده است.