آموزش های تخصصی پزشکی ودرمانی

0

مرکز آموزشهای تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی  واحد استان قزوین با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین  برگزار می نماید

دوره آموزش اصول بازرگانی تجهیزات پزشکی

THE BASICE OF MEDICAL DEVICES TRADE

با توجه به عدم آشنایی دانشجویان فارغ التحصیل در رشته های مهندسی پزشکی و مهندسی الکترمونیک و سایر علاقه مندان به تجارت تجهیزات پزشکی، با اصول و مراحل اجام این پروسه به صورت قانونی ودر چارچوب قوانین موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی، اداره کل تجهیزات پزشکی ، سازمان انرژی اتمی و گمرک ، ضرورت تشکیل این دوره کاملا احساس می شود.

هدف دوره :

آشنایی و توانمند سازی فراگیران در زمینه اصول بازرگانی تجهیزات پزشکی

ضوابط و شرایط دوره :

این دوره آموزشی برای افراد علاقه مند به اصول بازرگانی تجهیزات پزشکی که دارای تحصیلات در زمینه رشته های مهندسی پزشکی، مهندسی الکترونیک طاراحی و تدوین شده است .

اساتید:

 اساتید مجرب دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

دوره آموزش عکاسی پزشکی و داندانپزشکی

MEDICAL AND DENTAL PHOTOGRPHY

با توجه به نیاز روزمره در کلینیک های پزشکی جهت تامین مدارک به منظور تشخیص و برنامه ریزی صحیح و اصولی پیش از درمان و پس از آن منجر به افزایش تقاظا برای عکاسی حرفه ای در برخی حوزه های علوم پزشکی گردیده است . بر این اساس برگزاری چنین دور هایی ضرورت می یابد .

هدف دوره :

آشنایی و توانمند سازی مخاطبین در زمینه تهیه عکس های پزشکی و دندان پزشکی از بیماران

ضوابط و شرایط دوره:

این دوره آموزشی کوتاه مدت برای افرادی در نظر گرفته شده است که در مطب پزشکان و دندانپزشکان به عنوان دستیار به کار اشتغال دارند.

اساتید:

 اساتید مجرب دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

دوره آموزش دستیار کنار دندانپزشک

DENTAL ASSISTANT

از آنجا که تأمین بهداشت جامعه و نیز ارتقای خدمات ارائه شده در جامعه در زمره قوانین هر جامعه ای می باشد و همچنین لزوم بازآموزی و نوآموزی جامعه پزشکی کشور و ارتقای سطح دانش افرادی است که در این حوزه فعالیت می نمایند از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد و همگی مؤید توجه در اولین رده ها جهت ارتقاء کیفیت خدمات و به ویژه سترون سازی(استریلیزاسیون) و پیشگری از سرایت بیماری های واگیر می باشد.لذا حضور کادر آموزش دیده در مراکز دندانپزشکی امری اجتناب ناپذیر می باشد. در این راستا برنامه آموزشی حاضر به ترتیب دستیاران دندانپزشکی برای کادر مشغول به کار در مراکز درمانی و مطب دندانپزشکی می باشد.

هدف دوره :

آشنایی و توانمند سازی مخاطبین به عنوان دستیار کنار دندانپزشک

ضوابط و شرایط دوره:

این دوره آموزشی کوتاه مدت برای افرادی که در مراکز و مطب های دندانپزشکی فعالیت می نمایند در نظر گرفته شده است .

اساتید:

اساتید مجرب دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

دوره آموزش مقدماتی تکنسین داروخانه

PRIMARY EDUCATION OF PHARMACY TECHNICIAN

باید توجه داشت که از یک طرف امر نسخه خوانی دارای اهمیت و حساسیت بسیار زیاد می باشد زیرا با سلامت افراد جامعه مربوط بوده و کوچکترین خطا در این ارتباط خطرساز خواهد بود و از طرف دیگر افرادی که در سطح داروخانه مشغول به این کار هستند در اکثر موارد بدون گذراندن دوره ای مشخص و اکثراً به صورت تجربی مشغول به این کار می باشند. با دقت نظر در این مسئله ضروت وجود یک دوره که افراد به عنوان کارآموز زیر نظر استادان این علم با مسائل موجود در این فن آشنا شوند حس می شود.

هدف دوره :

آشنایی و توانمند سازی فراگیران در زمینه نسخه خوانی دارو در داروخانه

ضوابط و شرایط دوره :

این دوره آموزشی کوتاه مدت برای افرادی که دارای متقاضی کار در داروخانه هستند در نظر گرفته شده است .

اساتید:

اساتید مجرب انجمن داروسازان استان قزوین

دوره آموزش دستیار کنار اندودنتیست

DENTAL ASSISTANT FOR ENDODENTISTS WORKSHOP

اندودانتیکس(درمان ریشه) یکی از اساسی ترین رشته های دندانپزشکی است که به علت ضرورت نگه داشتن دندان های پوسیده مراجعات روز افزونی را دارا می باشد . از سوی دیگر پیچیدگی های خاص این رشته و کثرت وسایل و مواد به گونه ای است که ضرورت دارد دستیاران دندانپزشک اطلاعات کافی در خصوص این رشته و شیوه درمان آن داشته باشد .

هدف دوره :

آشنایی و توانمند سازی فراگیران در زمینه دستیار کنار اندودنتیکس

ضوابط و شرایط دوره :

گارگاه آموزشی مورد نظر برای افرادی که قبلا به عنوان دستیار کنار دندانپزشک آموزش دیده اند و در مراکز درمانی و یا مطب در کنار متخصصین اندو دنتیکس  فعالیت می نمایند در نظر گرفته  شده است .

اساتید:

اساتید مجرب دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

دوره آموزش دستیار کنار ارتودنتیست

DENTAL ASSISTANT FOR ORTHODENTIST WORKSHOP

 ارتدودنسی از رشته های تخصصی دندانپزشکی است که به تشخیص و درمان اهنجاری های فکی و دندانی می پردازد .امروزه با توجه به افزایش آگاهی مردم نسبت به این نوع بیماری ها مطابق با پیشرفت دانش و اطلاع رسانی پیشرفته نسبت به گذشته، درمان های ارتودنسی وسیع تر و در محدوده جغرافیایی گسترده تری به ارائه می شود .با توجه به آنکه بسیاری از مطالب مربوط به ارتودنسی به صورت تخصصی ارئه شده و افزایش بیش از پیش متخصصین این رشته و خیل عظیم دندانپزشکان که علاقه مندند این نوع درمان را در محدوده ی کار خویش به بیماران ارائه نماید . تربیت دستیاران کنار دندانپزشک که از دانش کافی در این زمینه بهرمند باشد ،ضرورت می یابد .

هدف دوره :

آشنایی و توانمند سازی فراگیران در زمینه دستیار کنار ارتودنتیست

ظوابط و شرایط دوره :

گارگاه آموزشی مورد نظر برای افرادی که قبلا به عنوان دستیار کنار دندانپزشک آموزش دیده اند و در مراکز درمانی و یا مطب در کنار متخصصین ارتودنتیست فعالیت می نمایند در نظر گرفته شده است .

اساتید:

اساتید مجرب دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

دوره آموزش دستیار کنار پریودنتیست

DENTAL ASSISTANT FOR PERIODOTIST WORKSHOP

درمان پریو دانتیکس پایه و اساس تمامی درمان های دندانپزشکی را تشکیل می دهند . یکی از مشکلات متخصصین پریو دانتیکس یافتن دستیاران کنار دندانپزشکی است که بتواند نیاز های تخصصی آنان را به عنوان یک همکار و عضوی از تیم درمانی بر طرف سازد

می باشد . با توجه به تخصصی شدن این گونه درمان ها، تربیت و آموزش دستیاران کنار دندانپزشک که از دانش اولیه لازم در این زمینه بهره مند  بودند و از توانایی علمی و عملی برای کار در کنار متخصصین پریودنتیکس و دندانپزشکانی که این درمان ها را در محدوده کاری خود به بیماران ارائه می نمایند ضروری به نظر می رسد .

هدف دوره :

آشنایی و توانمند سازی فراگیران در زمینه دستیار کنار پریودنتیست

ظوابط و شرایط دوره :

این کارگاه آموزشی کوتاه مدت برای دستیاران دندانپزشکی که در مراکز و یا مطب های دندانپزشکی در کنار متخصص پریودنتیست فعالیت می کنند در نظر گرفته شده است .

اساتید:

اساتید مجرب دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

دوره آموزش دستیار کنار ایمپلنتولوژیست

DENTAL ASSISTANT FOR IMPLANTOLOGIST WORKSHOP

با توجه به افزایش نیاز به خدمات تخصصی جراحی و افزایش روز افزون تعداد دندانپزشکان عمومی و متخصصین که به کار کاشت دندان می پردازند، ضرورت تربیت دستیاران آموزش دیده که بتوانند خدمات تخصصی مناسبی را به تیم مستقر در بیمارستان ، کلنیک ویا مطب به بیماران ارئه نمایند احساس می شود . لذا تدوین این کارگاه آموزشی از فواید بسیاری برای تیم دندانپزشکی و بیماران در درمان ایمپلنتولوژی برخوردار می باشد .

هدف دوره :

آشنایی و توانمند سازی فراگیران در زمینه دستیار کنار ایمپلنتولوژیست

ضرورت و شرایط دوره :

این کارگاه آموزشی کوتاه مدت برای دستیاران دندانپزشکی که در مراکز و یا مطب های دندانپزشکی در کنار متخصص ایمپلنتولوژیست فعالیت می کنند در نظر گرفته شده است .

اساتید:

اساتید مجرب دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قزوین

پاسخ دهید

*