الگوگیری از سیره شهدا؛ راهی برای پیروزی در جنگ نرم

0
رئیس جهاد دانشگاهی قزوین گفت: در سال‌های دفاع مقدس در جنگ سخت نظامی در برابر دشمنان ایستادگی کردیم و امروز در موقعیتی قرار داریم که جنگ نرم نامیده می‌شود و در این میدان هم با الگوگیری از شهدا می‌توانیم پیروز شویم.

فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره سه‌هزار شهید استان اظهار کرد: شهدا در دوران دفاع مقدس در برابر استکبار ایستادند و با ایثار جان خود نامشان را در تاریخ ماندگار کردند.

وی عنوان کرد: بر ما واجب است که ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم چراکه زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

این مسئول گفت: امروز توجه به وصیت‌نامه و آرمان و سیره شهدا و تکریم و تجلیل از مقام شامخ آن‌ها می‌تواند ما را در برابر دشمنان بیمه کند.

وی بیان کرد: برای زنده نگه‌داشتن و نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار و شهادت باید همه دست‌به‌دست هم داده و با وحدت تمام تلاش خود را به کار ببندیم چرا این امر وظیفه همه ماست.

پیله‌چی ضمن اشاره به لزوم ایستادگی در جنگ نرم تصریح کرد: در سال‌های دفاع مقدس در جنگ سخت نظامی در برابر دشمنان ایستادگی کردیم و امروز در موقعیتی قرار داریم که جنگ نرم نامیده می‌شود و در این میدان هم با الگو گیری از شهدا می‌توانیم پیروز شویم.

وی با اشاره به الگوگیری دانشگاهیان از شهدا تصریح کرد: شهدا، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس مانند چراغی هستند که در مسیر رشد و پیشرفت نیز راه را برای دانشگاهیان روشن می‌کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی قزوین در پایان عنوان کرد: کمترین کار ما برای گرامیداشت یاد و خاطره شهدا برگزاری محافلی نظیر همین کنگره شهداست که نسل جوان را با سیره این بزرگواران به‌خوبی آشنا می‌کند.

نظرات بسته شده است.