کلنگ ساخت بزرگترین مهدیه کشور در قزوین به زمین زده شد

0

۲۰ پروژه شهری قزوین همزمان با روز شورا افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)٬ در مراسمی به مناسبت روز شورا ۲۰ پروژه شهری شهرداری قزوین کلنگ‌زنی و یا به بهره‌برداری رسید.

شهردار منطقه دو قزوین در این مراسم گفت: امروز شاهد بهره‌برداری از فاز دوم بوستان بانوان هستیم که ۸۵۰ متر مربع به مساحت ۲٫۷ هکتاری این پارک افزوده می‌شود.26-200

حسین بهزادپور اضافه کرد: با بهره‌برداری از فاز دوم بوستان بانوان ضمن افزایش سرانه فضای سبز مکانی امن و زیبا برای ورزش و پیاده روی بانوان فراهم شده است.

وی افزود: افتتاح پل هوایی در تقاطع کمربندی شهید بهشتی و شهید بابایی٬ کلنگ زنی فرهنگسرا و مهدیه قزوین٬ تقاطع غیر همسطح دریا دلان کربلای چهار٬ افتتاح کمربند سبز قزوین٬ افتتاح بوستان بانوان٬ کلنگ زنی تقاطع غیرهمسطح باغستان٬ بهره برداری از پیاده رو سلامت در کنار بوستان معلم از جمله پروژه‌های این روز است.

بهزادپور عنوان کرد: برنامه‌های افتتاحی شامل اِلمان میدان مینودر با ۲۳ میلیارد ریال اعتبار٬ بوستان بانوان با ۷٫۸ میلیارد ریال اعتبار٬ بوستان اصفهان ب ۴٫۵ میلیارد ریال اعتبار٬ تقاطع غیرهمسطح شهید مطهری- پل ایثار- اتمام بلوار شهید مطهری با ۱۸۰ میلیارد ریال اعتبار٬ پل هوایی عابر پیاده شهید بهشتی با شش میلیارد ریال اعتبار٬ نقشه آنلاین ترافیک با ۷۰ میلیون ریال اعتبار٬ پروژه دیتاسنتر با ۳٫۵ میلیارد ریال اعتبار٬ کمربند سبز با شش میلیارد ریال اعتبار٬ پیاده راه مسیر سلامت با ۱٫۴ میلیارد ریال اعتبار٬ ۱۷ سرویس بهداشتی عمومی با ۸٫۵ میلیارد ریال اعتبار٬ ادامه مرمت و بازسازی مجموعه سعد السلطنه(سرای بهشتیان) با ۱۸ میلیارد ریال اعتبار و ادامه مرمت و بازسازی مجموعه سعدالسلطنه(سرای نگار السلطنه) است.

وی یادآورشد: تقاطع غیرهمسطح دریادلان کربلای چهار(تقاطع بلوار امام علی(ع) و اتوبان قزوین- زنجان) با ۳۵ میلیارد ریال اعتبار٬ تقاطع غیرهمسطح یادگار امام(تقاطع دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) با اتوبان قزوین- زنجان) با ۴۵ میلیارد ریال اعتبار٬ تقاطع غیر همسطح نخبگان(تقاطع بلوار نخبگان با اتوبان قزوین و زنجان) تقاطع غیرهمسطح باغستان(تقاطع بلوار ابوترابی با پیامبر اعظم(ص)) با اعتبار ۷۶ میلیارد ریال اعتبار و فرهنگسرا و مهدیه قزوین با ۲۵ میلیارد ریال اعتبار از پروژه‌هایی بود که کلنگ آن در این روز به زمین زده شد.

***دو پروژه قزوین در فهرست پروژه‌های اسکان سازمان ملل

شهردار قزوین گفت: برنامه اسکان سازمان ملل از میان ۶۰۰ پروژه شهری دنیا ۱۰ پروژه را برگزید که دو پروژه آن از شهر قزوین انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) قزوین، مسعود نصرتی در مراسم بهره برداری و کلنگ زنی ۲۰ پروژه شهرداری قزوین بیان داشت: همزمان با روز شورا و در ایام میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و در سالی که به نام حماسه سیاسی و اقتصادی نام گرفته است امیدواریم با ایجاد نشاط و امیدواری بتوانیم زمینه تحقق این شعار را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: لازم است در این میان از مردم شهر قزوین به لحاظ مزاحمت‌هایی که در پی اجرای کارهای عمرانی در شهر داشتیم عذرخواهی کنم.

شهردار قزوین اضافه کرد: شهرداری قزوین توانسته است با برنامه ریزی یک ساله اقداماتی را در مدیریت شهری انجام دهد که تأسیس باغستان سنتی و تأسیس دو کارخانه آسفالت با مؤلفه های زیست محیطی از جمله این اقدامات است همچنین احداث پارک نمونه گردشگری به مساحت یکهزار و ۴۵۰ هکتار٬ مرکز لندفیل٬ ایجاد کمربند سبز٬ ایجاد پارک های سبز٬ نظافت و رفت و روب مناسب و کف سازی و… از جمله اقداماتی است که موجب شده سازمان محیط زیست کشور قزوین و سه شهر دیگر را به عنوان شهرهای پاک کشور انتخاب کند.

وی توضیح داد: دریافت دو نشان برتر به عنوان بهترین عملکرد جهانی توسط برنامه اسکان سازمان ملل از دیگر دستاوردهای شهرداری قزوین است که در این خصوص ۶۰۰ طرح از شهرهای مختلف جهان مورد ارزیابی قرار گرفت و دو طرح احیای قنات ها و پارک بانوان قزوین به عنوان ۱۰ طرح به مرحله نهایی رسید که از میان این دو پروژه پارک بانوان توانست نشان برتر را کسب کند.

نصرتی عنوان کرد: ما در پروژه پارک بانوان در تلاش بودیم تا یک فضا را برای تمام افراد جامعه فراهم کنیم تا به طور مساوی از این فضای سبز بهره مند شوند و البته در این میان هدف بر این بود که با پارکی مختص بانوان شرایطی به وجود آید که محدودیت های پوششی مشکلی را برای بانوان ایجاد نکند.

وی تأکید کرد: در حال حاضر در پارک بانوان قزوین سفره دعا٬ برنامه‌های مذهبی٬ جشن‌ها و … توسط خانم ها به اجرا در می آید البته نکته قوت پارک بانوان بر این است که همه اقدامات اجرایی این پارک توسط بانوان انجام می شود.

شهردار قزوین اظهار داشت: اجرای پروژه پارک بانوان به گونه‌ای انجام شد که از فضای باغستان حکم آباد بهره بردیم و هیچگونه تخریبی نیز در این فضا نداشتیم که انجام حرکت های هنرمندانه یکی از ویژگی های اجرای این پروژه است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر فضایی نیز فراهم شده تا بانوان بتوانند در این پارک اقدام به کشت سبزی و عرضه مستقیم آن بنمایند.

نصرتی عنوان کرد: پروژه قنات‌های قزوین نیز که یکی از پروژه‌های راه یافته به مرحله نهایی برنامه اسکان سازمان ملل متحد بود یک پروژه مطالعه شده است.

وی افزود: قزوین از شهرهای بدون آب بوده ولی ما از گذشته در قزوین ۱۷ رشته قنات داشتیم که با تقسیم مناسب آب تقسیم می شده است.

شهردار قزوین اضافه کرد: برنامه ما احیای پنج رشته از قنات‌ها بود که بخش اعظمی از آب خام شهر از این قنات ها بود در نتیجه این موضوع برای ما ارزشمند بود.

وی گفت: لازم است در روز شورا از شورای شهر قزوین تشکر کنم به هر حال سه دوره شورای شهر برگزار شده و این تجربه لحظه به لحظه در حال ترقی و تکمیل شدن است که نتایج و کارنامه آن ‌را در سطح شهر می بینیم.

نصرتی یادآور شد: امیدواریم در دور چهارم شوراها که با استقبال خوبی نیز برای ثبت نام و حضور در شوراها مواجه شده شاهد مشارکت بالای مردم و انتخابات خوبی باشیم.

***کلنگ ساخت بزرگترین مهدیه کشور در قزوین به زمین زده شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شهردار قزوین امروز در این مراسم بیان کرد: پروژه احداث مهدیه قزوین بر اساس مدل مشارکتی صورت خواهد گرفت.

مسعود نصرتی ادامه داد: در زمینی که به عنوان پارک پنج هکتاری در نظر گرفته شده پروژه مهدیه قزوین با سطح اشغال دو هزار و ۴۰۰ مترمربع و زیربنای ۱۰ هزار متر مربعی در طول ۲۴ ماه به اجرا خواهد رسید.

شهردار قزوین تصریح کرد: برای این پروژه پارکینگ و دسترسی لازم دیده شده که آورده شهرداری زمین و پروانه ساخت است و پروژه توسط آقای مهدی صباح به عنوان بخش خصوصی به اجرا در خواهد آمد.

در ادامه استاندار قزوین عنوان کرد: احداث مهدیه قزوین کار ارزشمندی است چراکه استان‌های دیگر از پایگاه مهدیه برخوردارند ولی خلأ این پایگاه در قزوین به طور جدی احساس می شد و برای این پروژه کاربری‌های زیادی تعریف شده که کانون قرآن و مجتمع‌های فرهنگی از جمله این کاربری‌هاست که باید از مجموعه شهرداری نیز تشکر کنیم.

احمد عجم خاطرنشان کرد: امیدواریم زمان اجرای این پروژه رعایت شود البته در قزوین اجرای عملیات اجرایی سابقه خوبی دارد به طوری که چند پروژه شهری تاکنون پیش از موعد مقرر به بهره برداری رسیده که مردم نیز از این روند خوشحال بودند و امیدواریم به یاری خدا این پروژه نیز در موعد مقرر و یا حتی زودتر به بهره برداری برسد.

شایان ذکر است پروژه مهدیه قزوین در چهار طبقه احداث می شود که ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه طی ۲۴ ماه پیش بینی شده همچنین برای این پروژه دو سالن اجتماعات نیز پیش بینی شده است.

پاسخ دهید

*