کتاب «دزیمتری الکترونیک بر اساس آشکارساز‌های ماسفت» منتشر شد

0

کتاب دزیمتری الکترونیک بر اساس آشکارساز‌های ماسفت، نوشته دکتر بهارک اسلامی یخفروزان و دکتر جواد بهمنی (اعضای هیأت علمی دانشگاه پیام نور) توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین، علی دل زنده مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین با اعلام این خبر افزود: این کتاب، پیشرفت‌های انجام‌گرفته در دزیمتری تابش گاما با استفاده از ماسفت‌های تجاری را توصیف می‌کند.

وی اظهار کرد: یکی از ابزارهای مهم در دزیمتری، استفاده از دزیمترهای ماسفت (MOSFET) است، هدف این کتاب، مطالعه تأثیر تابش گاما بر روی ماسفت‌ها و بررسی امکان استفاده از ترانزیستورهای ماسفت به‌عنوان دزیمتر تابش گاما است.

دل زنده عنوان کرد: این دزیمترها به دلیل اندازه کوچک، هزینه تولید کم، قابلیت بازتولید، حداقل توان مورد نیاز برای عملکرد، سیگنال منظم و پردازش داده‌ها، بهترین امکان نمایش دز را فراهم می‌کنند.

مدیر اجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین گفت: این کتاب در ۴ فصل به بررسی آثار متقابل پرتو با ماده، اندازه‌گیری تابش، ترانزیستورها و ماسفت به‌عنوان دزیمتر می پردازد.

گفتنی است کتاب دزیمتری الکترونیک بر اساس آشکارساز‌های ماسفت با شمارگان هزار نسخه در ۲۱۲ صفحه به بهای ۲۵۰۰۰ تومان و در قطع رقعی از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شده است.

نظرات بسته شده است.