انتشار کتاب «تبیین معماری و شهرسازی مبتنی بر هویت اسلامی-ایرانی»

0

کتاب «تبیین معماری و شهرسازی مبتنی بر هویت اسلامی-ایرانی» نوشته استاد مهندس عبدالحمید نقره‌کار (عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران) با همکاری مهدی حمزه‌نژاد (عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران) و علی‌محمد رنجبر کرمانی (عضو هیأت علمی دانشگاه دانشگاه قم) توسط انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان قزوین، علی دل زنده مدیراجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی با اعلام این خبر افزود: کار پژوهشی که پیش روی خوانندگان ارجمند است در شرایطی آغاز شد که فرهنگ معماری و شهرسازی ما پس از گذشت بیست سال از پیروزی انقلاب اسلامی و مجاهدات کم‌نظیر در همه‌ی حوزه‌ها، با توجه به شرایط دهکده‌ی جهانی و گسترش ارتباطات کلامی و تصویری در هجوم بی‌امان فرهنگ و هنر غرب هنوز نتوانسته بود خود را بازیابد.

وی ادامه داد :در این پژوهش تلاش شده است تا گزاره‌های نظری که استدلالی و حقیقی هستند در یک رابطه‌ی طولی تبیین شده و سپس بر مبنای آن‌ها نمونه‌های کالبدی و مصادیق که اعتباری و نسبی هستند سنجیده و ارزیابی شوند.

مدیراجرایی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین گفت: این کتاب در قالب ۸ فصل به مباحث بحران هویت در فرهنگ و هنر معاصر، ساختار و گونه‌شناسی هویت ، هویت شایسته از دیدگاه اسلامی،حسن‌شناسی و زیبایی، سرچشمه هویت در آثار هنری، هویت آثار هنری از منظر اسلامی، رابطه فضای مصنوع (معماری) با طبیعت،ابعاد و عناصر اصلی هویت‌ساز در معماری و  هویت اسلامی در آثار معماری می پردازد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین کتاب «تبیین معماری و شهرسازی مبتنی بر هویت اسلامی-ایرانی» با شمارگان هزار نسخه در ۸۱۴ صفحه به بهای ۸۹۰۰۰ تومان و در قطع وزیری از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین منتشر شده است.

نظرات بسته شده است.