مدیر سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی قزوین، دبیر برتر مسابقات ملی مناظره شد

0
سمیه بکشلو مدیر سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی قزوین در اختتامیه هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران به‌عنوان دبیر اجرایی برتر شناخته و تقدیر شد.
 
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین، سمیه بکشلو مدیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی قزوین در اختتامیه هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران که دیروز برگزار شد به‌عنوان دبیر اجرایی برتر شناخته و تقدیر شد.
سمیه بکشلو در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین در خصوص روند فعالیت خود در سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی گفت: هر جامعه‌ای که دغدغه رشد و پیشرفت مردمانش را داشته باشد ناچار به ایجاد بسترهای مناسب برای آزاد اندیشیدن و تعمق در مسائل اساسی زندگی است؛ هم چنان‌که یکی از شعارهای اساسی انقلاب ما آزادی است، به‌ویژه آزادی در اندیشه و بیان.

وی افزود: این دغدغه بارها نیز از سوی مقام معظم رهبری به متولیان امر فرهنگ منتقل‌شده است و به جد، ضرورت این موضوع را یادآور شده‌اند.

بکشلو عنوان کرد: سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی در راستای رسالت خود که تعمیق فرهنگ در جامعه دانشگاهی است اهتمام ویژه داشته و تلاش کرده تا با ایجاد کردن بسترهای مناسب برای آزاداندیشی، به گسترش فرهنگ علم در دانشگاه‌ها کمک کند.

وی خاطرنشان کرد: ایده مسابقات مناظره برای اولین بار توسط جهاد دانشگاهی در کشور اجرا و با استقبال دانشجویان دانشگاه‌های کشور به‌صورت مستمر برگزار شد و به لطف خداوند متعال امسال شاهد هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره بودیم.

مدیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی قزوین تصریح کرد: در طول سال‌های اخیر مسابقات چه از جهت کمی و چه از جهت کیفی رشد قابل‌ملاحظه‌ای داشته و استاندارد بحث‌ها چه در شیوه استدلال، چه در سطح بیان و اخلاق نسبت به سال‌های پیشین خود پیشرفت زیادی داشته است.

وی بیان کرد: استان قزوین در سال ۹۷ چهارمین دوره مسابقات مناظره را در سطح استان برگزار کرد که در طول این دوره از مسابقات ۱۶ تیم شرکت کردند و تیم «جدال احسن» به‌عنوان نماینده قزوین در مرحله منطقه‌ای در آبان‌ماه سال‌جاری به جایگاه دوم و درنهایت در مرحله کشوری به جایگاه چهارم دست یافت.

بکشلو تصریح کرد: از ویژگی‌های مثبت این مسابقات می‌توان به فضای پرشور و نشاط در طول مسابقات اشاره کرد که وقتی با فضای اندیشه و تفکر همراه باشد می‌تواند به سرزندگی و نشاط زیست دانشگاهی منجر شود.

مدیر سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی قزوین در پایان گفت: امیدوارم به یاری خداوند متعال همه مسئولین و متولیان امر فرهنگ در حوزه آزاداندیشی مشارکت کنند تا بیش‌ازپیش جامعه به شکوفایی و رشد برسد.

انتهای پیام

نظرات بسته شده است.