خدمات درمانی به استان‌های همجوار با افتتاح مجتمع تحقیقاتی جهاددانشگاهی قزوین

0

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین گفت: با افتتاح مجتمع تحقیقات و فناوری جهاددانشگاهی قزوین خدمات درمانی این مرکز توسعه پیدا کرده و استان‌های همجوار را تحت پوشش قرار می‌دهد تا از خدمات درمانی آن استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی قزوین؛صبح امروز در بازدید استاندار قزوین از جهاددانشگاهی کشور جلسه‌ای با حضور عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی کشور و فرشاد پیله‌چی رئیس جهاددانشگاهی قزوین در دفتر ریاست جهاددانشگاهی کشور برگزار شد.

فرشاد پیله‌چی رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین در این دیدار اظهار کرد: جهاددانشگاهی قزوین با توجه به سازمان جهاددانشگاهی کشور بسیار جوان بوده و سرمایه آن نیروی انسانی است که نیاز به حمایت مدیران و دستگاه‌های اجرایی دارد.

وی ادامه داد: جهاددانشگاهی قزوین در سال‌جاری مجتمع تحقیقات و فناوری جهاددانشگاهی قزوین را کلنگ‌زنی خواهد کرد؛ همچنین استفاده از ساختمان‌های بلااستفاده دستگاه‌های اجرایی می‌تواند از بار هزینه اجاره جهاد دانشگاهی قزوین بکاهد.

رئیس جهاددانشگاهی استان قزوین خاطرنشان کرد: با افتتاح مجتمع تحقیقات و فناوری جهاددانشگاهی قزوین خدمات درمانی این مرکز توسعه پیدا خواهد کرد و استان‌های همجوار تحت پوشش قرار می‌دهد تا از خدمات درمانی آن استفاده کنند.

وی ابراز کرد: اگر مأموریت‌های حوزه فناوری استان به جهاد دانشگاهی قزوین سپرده شود این مرکز می‌تواند آن‌ها را عملیاتی و اجرایی کند.

 

قول مساعد استاندار برای اتمام مجتمع تحقیقات و فناوری جهاددانشگاهی قزوین

عبدالمحمد زاهدی در این جلسه ابراز کرد: فضای سیاسی استان شفافیت ندارد و به همین دلیل باعث سیاست زدگی قزوین شده است و همه احزاب تمامیت مدیریت استان را طلب می‌کنند.

وی در خصوص فضاها و ساختمان‌های بلااستفاده دستگاه‌های اجرایی خاطرنشان کرد: با هر سازمانی که صحبت شده عنوان کرده‌اند می‌خواهند پژوهشکده راه‌اندازی کنند.

استاندار قزوین در خصوص مجتمع فناوری جهاد دانشگاهی قزوین عنوان کرد: اگر جهاد دانشگاهی احداث آن را آغاز کند ما قول می‌دهیم آن را به اتمام برسانیم.

زاهدی ابراز کرد: چون نمی‌توان تمامی فعالیت‌های جهاددانشگاهی کشور را در قزوین متمرکز کرد حاضریم در مواردی که استعداد و پتانسیل وجود دارد همکاری کنیم.

 

آغاز فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه دامداری و کشاورزی

حمیدرضا طیبی در این جلسه با اشاره به فعالیت‌های جهاددانشگاهی اظهار کرد: در حوزه دامداری و کشاورزی فعالیت‌های جدیدی آغاز کردیم و بیشتر توان ما در این حوزه بحث علمی است و با توجه به محدودیت مالی تنها در بحث علمی می‌توانیم ورود پیدا کنیم.

وی ادامه داد: در بحث دارویی بسیار توانمندیم همچنین در حوزه ماهی و بچه ماهی به ما برای فعالیت توصیه‌شده است و علاقه‌مند فعالیت در حوزه داروهای دامی و ماهی نیز هستیم.

رئیس جهاددانشگاهی کشور در پایان تأکید کرد: تمام این فعالیت‌های این نهاد منوط به همکاری استان‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی کشور است.

در پایان این جلسه تفاهم‌نامه‌ای بین جهاددانشگاهی کشور و استاندار قزوین امضا شد.

نظرات بسته شده است.