حرکت جهاد دانشگاهی در مسیر تعمیق ارزش‌های بنیادین انقلاب اسلامی

0

فرمانده سپاه استان قزوین عنوان کرد:

حرکت جهاد دانشگاهی در مسیر تعمیق ارزش‌های بنیادین انقلاب اسلامی

 

سردار سرتیپ محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین گفت: جهاد دانشگاهی همواره در مسیر تعمیق ارزش‌های بنیادین انقلاب اسلامی حرکت می‌کند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی قزوین، سردار محمد شاهرخی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان در دیدار با فرشاد پیله چی رئیس جهاد دانشگاهی قزوین، این مجموعه را یک نهاد انقلابی و ارزشی خواند و عنوان کرد: جهاد دانشگاهی همواره در مسیر تعمیق ارزش‌های بنیادین انقلاب اسلامی حرکت می‌کند و جهاد دانشگاهی قزوین نیز به‌عنوان یک مجموعه انقلابی همچنان که منشأ خیر و اثر بوده این راه را محکم‌تر پیموده و آثار کارهای خود را گسترش دهد.

وی افزود: بدیهی است آنچه که امروز و در گزارش رئیس و مدیران جهاد دانشگاهی استان قزوین عنوان شد تنها بخشی از دستاوردها و کارهای صورت گرفته است و آنچه این دستگاه خدمت‌رسان انجام می‌دهد فعالیت‌های مؤثر و گسترده‌تری است.

سردار شاهرخی با اشاره به مأموریت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی در حوزه دانشجویی نیز توصیه کرد: برای پیشرفت کارها و آرمان‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی ارتباط خود را با بسیج دانشجویی گسترش بدهد و مطمئناً با هم‌افزایی این دو مجموعه سرمایه‌های معنوی بیشتری برای اثرگذاری در فضای فرهنگی استان و دانشگاه خواهیم داشت.

فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) در پایان بر حضور و فعالیت جهاد دانشگاهی در موضوعات مهمی از قبیل فضای مجازی و مشارکت در رویداد عظیم کنگره شهدای استان تأکید کرد.

به دنبال مهارت افزایی شهروندان هستیم

فرشاد پیله‌چی رئیس جهاد دانشگاهی استان قزوین نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای جهاد دانشگاهی در سطح کشور و استان قزوین، به فعالیت جهاد دانشگاهی استان در حوزه‌های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی، تجاری سازی فناوری و اشتغال و نیز علمی کاربردی اشاره کرد و افزود: ما همواره تلاش کردیم تا بتوانیم در حوزه مأموریت‌هایی که بر عهده گرفتیم اثرگذار باشیم و فعالیت‌های خویش را با دقت و با رویکرد جهاد به پیش ببریم.

وی عنوان کرد: بخشی از فعالیت‌های معاونت پژوهش جهاد دانشگاهی روی موضوع درمان متمرکز شده و ما در بخش هایی ورود کردیم که احساس کردیم در استان خلأ وجود دارد، برای مثال امروز در استان قزوین از هر پنج زوج یک زوج درگیر مشکل ناباروری است و ما در مرکز تله مدیسین درمان ناباروری جهاد دانشگاهی تلاش می‌کنیم تا مشکلات ناباروری را درمان کنیم و خدمات درمانی ارائه دهیم.

پیله‌چی اظهار کرد: همچنین در حوزه آموزش نیز با تکیه بر دوره‌های مهارت محور و اشتغال‌زا تلاش کردیم شهروندان استان را با مهارتی تازه آشنا کنیم و به کسانی که در حوزه‌ای مشغول کار هستند و یا در پی فراگیری مهارتی هستند تا کسب و کار خود را توسعه دهند، مهارتی متناسب آموزش دهیم و یا دوره‌هایی برگزار کنیم که بتوانند وارد بازار کار و اشتغال شوند.

مأموریت‌های فرهنگی را در دانشگاه دنبال می‌کنیم

مهدی گلدوزها معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قزوین نیز در این دیدار با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری در ارتباط با جهاد دانشگاهی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی هم مانند سپاه از ستون‌های انقلاب است و نحوه کار ما در استان همواره این تداعی را ایجاد می‌کند که هرکجا که وارد می‌شویم می‌گویند اینها بچه‌های انقلاب هستند و این مایه افتخار ماست.

گلدوزها همچنین با اشاره به رسالت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی قزوین عنوان کرد: ما از طریق سازمان دانشجویان که از سال ۹۴ فعال شد، به دانشگاه ورود کردیم و مأموریت‌های فرهنگی خویش را پیش بردیم.

وی ادامه داد: ما در دانشگاه روی دو حوزه آزاد اندیشی و کتابخوانی کار کردیم به گونه‌ای که امروز می‌توانیم ادعا کنیم ما مرجع برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌های استان قزوین هستیم.

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی قزوین همچنین گزارشی از دیگر فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی قزوین ارائه کرد.

نظرات بسته شده است.