مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی قزوین

دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از دانشگاه‌های وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌های مختلف و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان مراکز آموزشی که فاقد تجربه اجرایی می‌باشند، تشکیل شده و با بکارگیری و سازمان‌دهی امکانات و منابع مادی و انسانی دستگاه‌های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره‌های علمی کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی اقدام می‌کند.

دانشگاه جامع علمی کاربردی تنها متولی نظام آموزش عالی علمی کاربردی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می‌شود. هدف دانشگاه جامع فراهم آوردن شرایطی است که مشارکت سازمانها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیردولتی را برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور محقق کند؛ به‌نحوی که دانش‌آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آنها محول می‌شود، دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.

مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی استان قزوین، با اخذ مجوز از دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی از نیم‌سال اول سال تحصیلی ۱۳۹۱ با پذیرش دانشجو در سه رشته‌ فعالیت خود را آغاز نمود.

پذیرش دوره های کاردانی و کارشناسی علمی-کاربردی در چهار گروه آموزشی اصلی صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی ،کشاورزی و فرهنگ و هنر صورت می­ پذیرد و هر گروه آموزشی براساس ماهیت رشته­ های مندرج در آن از چند زیرگروه آموزشی مجزا تشکیل می ­شود.

هر داوطلب براساس میزان علاقه ­مندی خود به رشته های تحصیلی و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی منحصراً می تواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی برابر ضوابط شرکت نماید.

 شایان ذکر است پذیرش دانشجو در دوره های کاردانی ترمی و پودمانی بدون کنکور و از طریق ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می‌گیرد. گزینش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌های تحصیلی بر اساس معدل کل مندرج در گواهینامه اصل یا موقت دیپلم و با توجه به صلاحیتهای عمومی داوطلبان بر اساس ضوابط دانشگاه علمی – کاربردی صورت می گیرد .و پذیرش دانشجو در دوره های کارشناسی نیز پس از ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور از طریق آزمون سراسری و اختصاصی دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی کشور صورت می‌پذیرد.

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی : مهدی گلدوزها

شماره تماس: ۳۳۳۲۰۲۷۲-۰۲۸

آدرس: خیابان خیام شمالی-جنب بانک ملت-طبقه فوقانی پاساژ مرندی

www.qazvin.iastjd.ac.ir